Dzień Matki zbliża się coraz większymi krokami! Dziś przedstawiamy ciekawy pomysł na własnoręcznie wykonany prezent dla mamy – bransoletka, która zawsze będzie jej o Tobie przypominała.

Aby wykonać taki podarunek będzie Ci potrzebne:

  • zawieszka w kształcie serca – znajdziesz ją w naszym sklepie internetowym www.newcraft.eu
  • Krawatka zwężana 7mm: 1 sztuka
  • Kuleczki gładkie w kolorze czerwonym 8mm: ok 22 sztuki
  • Gumka silikonowa w białym lub przezroczystym kolorze - 0,8 mm

Na początku przewlecz przez igłę gumkę silikonową. Doskonałą pomocą może się okazać igła z dużym oczkiem – ułatwi Ci nawlekanie.

Teraz na gumkę silikonową nawlecz pożądaną dla Ciebie ilość koralików. Zmierz nadgarstek i oceń czy ręka Twojej mamy ma podobne wymiary do Twoich. Najbezpieczniej będzie jeśli zrobisz ją nieco większą.

Średnio by wykonać bransoletkę wykorzystuje się około 22-23 koraliki o średnicy 8mm. Teraz przymocuj zawieszkę. Jeśli chcesz możesz użyć więcej niż jeden kształt – wszystko zależy od Twojej wyobraźni i pomysłowości. Nikt tak dobrze jak Ty nie zna gustu Twojej mamy – na pewno bez większych problemów ocenisz czy lubi dużą ilość ozdób czy raczej stawia na minimalizm.

Jeśli już dopasowałaś rozmiar bransoletki czas związać gumkę. Zrób to na dwa ciasne supełki – dzięki temu będziesz miała pewność, że bransoletka się nie zerwie lub nie rozwiąże. Nie obawiaj się solidnie ścisnąć supełków! Bransoletka musi być odpowiednio zabezpieczona.

Naciągnij bransoletkę i odetnij zbędne kawałki gumki.

Gotowe!

Koniecznie podzielcie się z nami efektami Waszych prac!

Źródło: http://mojabizuteria.pl/

Wybieranie produktów do bransoletki

Przewlekanie gumki

Nawlekanie koralików

Nawleczone koraliki

Zawiązywanie supełka na gumce

Obcinanie nadmiaru gumki przy bransoletce

Rozginanie krawatki

Umieszczanie krawatki na bransoletce

Umieszczanie serduszka w krawatceGotowe!