Szukasz sposobu jak podkreślić styl boho? Dziś podpowiadamy jak w prosty i szybki sposób wykonać nietuzinkowy naszyjnik z frędzlami. Znajdź chwilę i poświęć 30 minut, a przekonasz się, że to prostsze niż Ci się wydaje.

Zanim zabierzesz się do pracy, przygotuj materiały. Do wykonania naszyjnika będzie Ci potrzebne:

•    taśma skórzana w wybranym przez Ciebie kolorze (około 1,5 m)
•    łańcuszek (złoty albo srebrny)
•    farba w kolorze metalicznym
•    klej do biżuterii
•    cążki
•    nożyczki
•    pędzel

Kolor łańcuszka i skórzanych pasków zależy od Twojej wyobraźni i stylu. Wybierz takie, które będą najciekawiej prezentować się z Twoją garderobą.

Na początku skróć łańcuszek do porządnej długości, Przydadzą Ci się do tego cążki.
Teraz czas wziąć w ruch maski. Wytnij około 15-20 sztuk pasków o długości ok 10 cm.

Paski będą różnej długości i zostaną ułożone od najkrótszego do najdłuższego kierując się ku środkowi.
Pamiętaj, że w środku znajdą się najdłuższe paski. Potrzebne Ci będzie więcej krótszych pasków na boki i mniej dłuższych, które ulokujesz na środku naszyjnika.
Kiedy wiesz już jaki będzie rozkład pasków, czas przymocować je do łańcuszka.
Posmaruj około 1 cm taśmy klejem i złóż ją dookoła łańcuszka.
Solidnie przyciśnij pasek i powtórz ten krok na wszystkich paskach. Najlepiej jeśli zaczniesz od środka, a następnie przejdziesz  do zewnętrznej strony.
Czas dodać naszyjnikowi artystycznego wyrazu. Pomaluj końce pasków na wybrany przez Ciebie kolor. Odczekaj, aż farba całkowicie wyschnie.
Teraz wystarczy, że przymocujesz zapięcie do łańcuszka i przeciągniesz dłuższy kawałek skórzanego paska przez ostatnie oczko łańcuszka.

Dopasuj miejsce zapięcia i zamknij pasek pętelką.
Gotowe!
Koniecznie podzielcie się z nami efektami Waszych prac!
Źródło: https://pl.dawanda.com
Tutorial DIY: Wykonaj naszyjnik ze skórzanymi frędzlami przez DaWanda.comTutorial DIY: Wykonaj naszyjnik ze skórzanymi frędzlami przez DaWanda.comTutorial DIY: Wykonaj naszyjnik ze skórzanymi frędzlami przez DaWanda.comTutorial DIY: Wykonaj naszyjnik ze skórzanymi frędzlami przez DaWanda.comTutorial DIY: Wykonaj naszyjnik ze skórzanymi frędzlami przez DaWanda.comTutorial DIY: Wykonaj naszyjnik ze skórzanymi frędzlami przez DaWanda.com