Pisanki wielkanocne to element, bez którego trudno wyobrazić sobie Święta Wielkanocne. Prawdopodobnie istnieje niezliczona liczba metod umożliwiających tworzenie pisanek. Dziś przedstawiamy kilka prostych sposobów jak ozdobić pisanki i sprawić, że na Święta Twoim domownikom zrobi się jeszcze przyjemniej.
Nawet jeśli nie masz zdolności manualnych, bez trudu wykonasz każdą z poniższych propozycji.

PISANKI MALOWANE NATURALNYMI PIGMENTAMI
Do zdobienia wielkanocnych jajek możesz wykorzystać naturalne pigmenty takie jak łupinki białej i czerwonej cebuli, buraki, kurkumę, trawę lub kawę. Dzięki tym składnikom jajka ugotowane w wywarze z barwnikami nabiorą żółtego, czerwonego, zielonego lub brązowego koloru.
Jeśli ugotujesz jajka w dużej garści łupin cebul, pisanki nabiorą jednolitego koloru i doskonale będą prezentować się z białą serwetą w wiklinowym koszyczku.
Pisanki zabarwione cebulą możesz dodatkowo ozdobić wzorami, które wydrapywane są na skorupce jajka. Właśnie w taki sposób wykonuje się pisanki drapanki!

GOTOWE BARWNIKI SPOŻYWCZE  
Jeśli zależy Ci na większej ilości odcieni jajek, do barwienia możesz użyć gotowych barwników spożywczych.

KORALIKI, CEKINY, TASIEMKI
Innym wartym uwagi sposobem na ozdobę pisanek jest posmarowanie ich klejem i posypanie ozdobami takimi jak koraliki, cekiny, bibuła czy tasiemki.

PISANKI OMBRE
Marzą Ci się pisanki w kolorach ombre? Ich wykonanie wcale nie jest tak skomplikowane jakby się mogło wydawać. Do kubka z wodą dodaj kilka kropel lakierów do paznokci w wybranych kolorach. Następnie zanurz w nim jajko. Po chwili wyciągnięciu masz gotową pisankę w oryginalne wzory. Nie zapomnij, że taka pisanka nie nadaje się jednak do spożywania!

KONFETTI
Chcesz, by Twoja pisanka wyglądała kolorowo i nietuzinkowo? Użyj konfetti! Ugotowane jajko zamocz w kleju, a potem obtocz w konfetti. Kiedy jajo wyschnie, będzie miało nie tylko ciekawą fakturę, ale również zachwyci feerią barw!

BROKAT
Wielbicielkom ekstrawagancji polecamy pisanki w brokacie. Aby je wykonać potrzebujesz brokatu, kleju w sztyfcie oraz papierowych torebek śniadaniowych.
Ugotowane na twardo jajka posmaruj cienką warstwą kleju, a następnie włóż do torebki z brokatem i starannie obtocz. Wyjmij jajko i zdmuchnij nadmiar pyłku. Ten efekt zachwyci każdego!

LISTKI ROŚLIN NA PISANKACH
Nasz ostatni pomysł to pisanki z odbitymi listkami roślin.
Aby je wykonać do skorupki jajka przyłóż przycięty listek paproci, pietruszki, mięty lub koniczyny.
Zakryj listek łupinką cebuli i owiń jajko mocną folią aluminiową. Ugotuj jajka na twardo w osolonej wodzie.
Po wyjęciu z wody, nie pozostaw jajko w folii i odłóż delikatnie na sito. Najlepiej jeśli chwycisz jajka za czubek, by nie uszkodzić tworzącej się pod folią ozdoby.
Poczekaj ok 20 minut, a następnie delikatnie odwiń jajka. Twoim oczom już powinny się okazać wyjątkowe, roślinne wzory!
Podzielcie się z nami w komentarzach, która metoda odpowiada Wam najbardziej i pokażcie efekty swojej pracy.

Znalezione obrazy dla zapytania glitter easter egg

pomysły na pisankiZnalezione obrazy dla zapytania easter egg OMBRE

Znalezione obrazy dla zapytania easter egg OMBRE

Znalezione obrazy dla zapytania easter egg ideas