Szukasz oryginalnej ozdoby na włosy? Zależy Ci na ciekawej opasce, która doskonale wpisze się w styl boho? Dziś podpowiadamy w jaki sposób możesz ją wykonać sama. Ozdoba taka wspaniale wkomponuje się w codzienne stylizacje i nada im nietuzinkowego charakteru. Jej wykonanie jest niezwykle proste i szybkie, dzięki czemu nawet bez zdolności manualnych poradzisz sobie z wykonaniem.

Co Ci będzie potrzebne:
•    3 rzemyki w różnych kolorach: 2 m długości (znajdziesz je w naszym sklepie: www.newcratf.eu)
•    4 koraliki o kolorach zbliżonych do rzemyków lub kontrastujących z nimi
•    klej do biżuterii
•    pióra

Do wykonania kolorowej opaski potrzebna Ci będzie garść materiałów w wybranych przez Ciebie kolorach. Oprócz rzemyków warto także wykorzystać niewielkie paski z materiału.

Wszystkie materiały zgromadzone? Świetnie, czas zabrać się do roboty.
Zanim rozpoczniesz zaplatanie, zbierz razem wszystkie rzemyki. Aby było Ci łatwiej możesz użyć spinacz, taśmę lub wbić gwóźdź w drewnianą podkładkę.
Na początku rozdziel 3 paski na połowę tak, by było 6 rzemyków. Teraz nawiń je wokół gwoździa i przypnij rzemyki klamrą.
Czas zabrać się za zaplatanie. Pamiętaj, by przekładać zawsze paski w jednym kolorze na drugą stronę warkocza.
Zaplataj do momentu aż opaska będzie miała pożądaną długość. Jeśli chcesz mieć pewność, że opaska będzie idealnie dopasowana zmierz obwód głowy i odejmij kilka centymetrów. Na koniec zawiąż końce.
Teraz czas na wykończenie. Nawlecz na końce rzemyków koraliki w wybranych przez Ciebie kolorach. Zostały już tylko pióra. Nałóż niewielką ilość kleju na końcówkę pióra, przełóż ją przez dziurkę w koraliku i przymocuj do opaski.
Twoja ozdoba już jest gotowa!
Koniecznie podzielcie się z nami efektami Waszych prac.

Źródło: Dewanda.pl

Tutorial DIY: Zapleć kolorową opaskę boho przez DaWanda.com

Tutorial DIY: Zapleć kolorową opaskę boho przez DaWanda.comTutorial DIY: Zapleć kolorową opaskę boho przez DaWanda.comTutorial DIY: Zapleć kolorową opaskę boho przez DaWanda.comTutorial DIY: Zapleć kolorową opaskę boho przez DaWanda.comTutorial DIY: Zapleć kolorową opaskę boho przez DaWanda.comTutorial DIY: Zapleć kolorową opaskę boho przez DaWanda.comTutorial DIY: Zapleć kolorową opaskę boho przez DaWanda.com