Kochasz balony i uwielbiasz mieć je zawsze pod ręką?
To jeden z najtańszych i najbardziej efektywnych pomysłów na dekoracje.
Pasują do każdej uroczystości i nigdy nie wyjdą z mody! Wystarczy odrobina kreatywności, by przy ich pomocy stworzyć niepowtarzalne ozdoby.
Dziś podrzucamy ciekawe pomysły w jaki sposób ze zwykłych balonów stworzyć prawdziwe cuda!


Balony jako czekoladowe miseczki
Dzięki nim zaskoczysz wszystkich gości!
Przygotuj kilka balonów, nadmuchaj i dokładnie zawiąż. W garnuszku roztop czekoladę. Balony zanurz do polowy w czekoladzie i ułóż je na talerzach. Poczekaj, aż czekolada wystygnie i wstaw balony do lodówki. Wyjmij po zmrożeniu, przekłuj balony szpilką i usuń gumę z czekolady. Miseczki czekoladowe są już gotowe. Możesz je wypełnić dowolnym deserem.

Balony do dekoracji kubków
Wydajesz przyjęcie i chcesz, by żaden z gości nie pomylił swojego kubka lub szklanki? Żeby wspomóc gości w odnajdowaniu swojego naczynia możesz wcześniej oznaczyć je balonami.
Balony jako lodowe świece
Napełnij balony wodą i wstaw do zamrażalnika. Blask świec pięknie będzie podkreślał pęknięcia w kulach z lodu.


Kostki lodu z baloników
Nie masz foremek na lód? Nic trudnego. Będziesz potrzebował tylko kilku balonów.
Nalej do niedużych balonów odrobinę wody, zawiąż i włóż do zamrażalnika na parę godzin. Dzięki temu otrzymasz odlotowe kostki lodu z baloników które możemy włożyć do szklanki z alkoholem.


Zdjęcia przywiązane do balonów
Balony będą idealnym tłem do prezentowania niezwykłych fotografii. Wykonaj w zdjęciu niedużą dziurkę i przewiąż przez nią  sznurek od balona.


Balon konfetti
Jeśli masz przezroczyste balony możesz włożyć do niech konfetti lub pieniądze.
Świecące balony
Ciekawym pomysłem może być stworzenie…świecącego balonu. Wystarczy, ze przy pomocy baterii i diody LED oraz taśmy izolacyjnej skonstruujemy malutką lampkę, a następnie – jeszcze przed nadmuchaniem balonu – delikatnie umieścimy ją w środku.


Balon jako wazon
Odetnij końcówkę balona i nałóż balon na szklankę. Dzięki masz uroczy wazonik na kwiatki.

Gniotek z balona
Wymieszaj pół szklanki skrobi ziemniaczanej oraz pół szklanki wody. Masę przelej do balonika i zwiąż. Dzięki temu powstał przyjemny w dotyku gniotek, który pokochają dzieciaki, a ty możesz wykorzystać do odstresowania się.

Dekoracyjna kulka
Namocz sznurek w kleju i obwiąż nim nadmuchany balon. Gdy klej wyschnie przebij balon. Kulę możesz wypełnić cukierkami :) To bardzo fajny pomysł na dekorację!
Balony jako zatyczka
Otworzyłeś butelkę i zginęła Ci nakrętka? Nie masz czym zakręcić słoika? Wykorzystaj balon do szczelnego zamknięcia. Nadmuchaj balonik. Przyłóż go do otworu, mocno przyciśnij powierzchnię, następnie powoli spuszczaj powietrze z balonu. Guma precyzyjnie dopasuje się do otworu.

kostki-lodu-balonykonfetti-w-balonie

DomPelenPomyslow.pl 5 genialnych trików na wykorzystanie balonów

Inspiracje DIY balony (6)