W dzisiejszym poradniku radzimy jak w prosty sposób samodzielnie wykonać latawiec. To doskonały sposób, by w gronie bliskich osób aktywnie spędzić popołudnie.

Zanim zabierzesz się do pracy zbierz potrzebne materiały.
Przygotuj:
Deskę lipową
Papier ścierny,
cienki papier lub bibułę,
 sznurek,
drewniane patyczki,
fluid do embossingu,
klej.

Na początku podziel deskę lipową na trzy równe części o długości 61 cm.
Teraz Wytnij 1 cm rowki na końcu każdej listewki. Dokładnie wygładź krawędzie listew i otworów. Ułóż listwy jedna na drugiej i zaznacz środek.
Teraz wywierć niewielką dziurkę tak, by mieścił się do niej sznurek.
Koniec sznurka przewlecz przez otwór i zawiąż na spodnie supełek.
Rozsuń deski tak, żeby odległości między nimi były takie same i przewlecz sznur od ramienia do ramienia. Owiń każdy z otworów na końcu ramienia szkieletu tworzącego gwiazdę tak, żeby cała konstrukcja miała pożądany kształt i pozwalała na zamocowanie papieru. Pamiętaj, by na końcu każdego sznurka zrobić supełek.
Czas wywiercić nieduże dziury - ok 0,1 cm - od końca dwóch sąsiadujących ramion latawca. Pozwoli to swobodne sterowanie latawcem.
Przygotuj sznur o długości ok 122 cm, złóż go w połowie i zahacz o plastikowy krążek. Przewlecz sznurek przez dziury w ramionach i zawiąż na supełki.
Wolny koniec zamocuj do plastikowego krążka. Teraz widzisz 3-ramienną konstrukcję. Teraz wywierć jeszcze dwa otwory po drugiej stronie szkieletu i przewlecz przez nie sznurek długości ok 61 cm i zawiąż na jego końcu supełek.
Szkielet przyłóż do papieru bądź bibuły i używając ołówka zaznacz końce ramion. Przesuń cięcie o około 12 mm od zaznaczonych linii. Z jednej strony odciśnij wybrany motyw pieczątką, używając fluidu do embossingu. Motywy posyp pudrem do embossingu. Strzep nadmiar pudru z papieru i podgrzej go palnikiem z końcówką do usuwania farby.
Odwróć ozdobiony papier i dopasuj do niego szkielet.
Wzdłuż ramion zrób nacięcia, które pozwolą złożyć papier wokół szkieletu. Za pomocą pistoletu nałóż klej na sznurek pomiędzy ramionami.
Złóż papier tak, by sznurek był niewidoczny. Teraz przyklej papier do końca każdego z ramion.
Jeśli chcesz wykonać ogon latawca pomocny będzie kolorowy papier lub bibuła .
Skręć na środku papier lub bibułę i przyklej ozdoby do sznurka. Ogon przywiąż do szkieletu. Sznurek nawinięty na szpulkę, pozwoli Ci sterować latawcem.
Udanej zabawy!
Źródło: http://zrobiszsam.muratordom.pl

Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania Jak zrobić latawiec - instrukcjaPodobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania Jak zrobić latawiec - instrukcja