Nasza propozycja na dziś to stylowy wisiorek, którego z pewnością pozazdroszczą Ci koleżanki. Idealnie będzie komponował się z wakacyjnymi stylizacjami i dodawał Ci nietuzinkowego stylu.

Wszystko co potrzebujesz by go wykonać to:

- 3,5 m sznurka woskowanego 1 mm – wybrałam kolor czerwony

- 7 sztuk – korali (szeroki wybór znajdziesz na www.newcraft.eu)

- 2 x uchwyty do wklejania

- 2 x ogniwka 6 mm -kolor srebrny

- 1 x karabińczyk – kolor srebrny

klej

- nożyczki

 

Zanim zaczniesz zaplatać, upewnij się że koraliki, które wybrałaś nawlec na sznurek. Na początku.  nawlekamy wszystkie koraliki na sznurek bazowy – długość sznurka zależy od ciebie.

Resztę sznurka dowiąż do sznurka bazowego i przyczep do elementu, który umożliwi Ci wygodne zaplatanie. Splot, który będzie używany nazywany jest Półsztykiem.

Sznurek dłuższy przełóż pod sznurkiem bazowym następnie przełóż go nad sznurkiem bazowym i przez ”oczko” które powstało po prawej stronie.

Teraz sznurek dłuższy przełóż nad sznurkiem bazowym – pod sznurkiem bazowym i przełóż przez ”oczko” które powstało po prawej stronie. Ściśnij supełki do siebie i powtórz wszystkie wiązania aż uzyskamy splot. Kolejno nasuń koralik i zaplecz 2 podwójne oczka.

W taki sposób zaplecione powinny być wszystkie koraliki. Kiedy zapleciesz wszystkie z koralików to  zapleć resztę sznurka wiodącego – na taką samą długość jak za pierwszym razem.

Na koniec wystarczy wkleić końcówki naszyjnika w uchwyty oraz doczepić ogniwka karabińczyk i przedłużkę

Nie zapomnijcie podzielić się z nami efektami Waszych prac!

Źródło: http://www.blog.marmon.com.pl

IMG_8998

IMG_8999IMG_9001IMG_9005IMG_9007IMG_9008IMG_9009IMG_9011 (1)IMG_9012IMG_9013IMG_9014IMG_9015IMG_9017