Lubisz nietuzinkowe połączenia materiałów? Znudziły Ci się bransoletki ze sznurków, rzemienia, charmsów czy koralików? Nasza dzisiejsza propozycja z pewnością przypadnie Ci do gustu! Dziś zajmiemy się tym jak wykonać bransoletkę na szydełku z  … drutów!

Co będzie Ci potrzebne:

  • Drut do szydełkowania
  • Szydełko (grubość 3-4)
  • Bawełna

Do takiej bransoletki z drutu możesz wykorzystać resztki wełny. Dobór kolorów zależy tylko od Ciebie. Dzięki wykorzystaniu materiału jakim jest drut z pewnością ozdoba będzie wyróżniać się pośród innych.

Krok pierwszy:  Wykonaj przy użyciu szydełka i drutu rząd oczek łańcuszka. Długość powinna być taka jak obwód nadgarstka. Jeśli lubisz luźną biżuterię dodaj kilka cm.

W drugim rzędzie wykonaj oczko zwrotne łańcuszka i zakończ rząd ścisłymi oczkami. W zależności od tego, jaką szeroką chcesz mieć bransoletkę, szydełkujesz tyle rzędów ścisłymi oczkami.

Krok drugi: Po zakończeniu szydełkowania bransoletki weź wełnę, przymocuj ją do jednego z dłuższych boków i szydełkuj jeden rząd wzdłuż ścisłymi oczkami. To samo wykonaj także na przeciwległym boku.

Krok trzeci:

Połącz bransoletkę szydełkiem lub przymocuj zapięcie (znajdziesz je w naszym sklepie internetowym: www.newcraft.eu).

 Gotowe!

Nie zapomnijcie podzielić się z nami efektami Waszych prac!

Häkelschmuck