Szukając ciekawych pomysłów i inspiracji na samodzielnie wykonaną biżuterią natrafiliśmy na Soutache.
Jest to technika, która zachwyca i jest bardzo silnie związana z handmade. Żadna maszyna nie wykona biżuterii sutaszowej, co dodatkowo podkreśla jej urok.
Dziś podpowiadamy jak wykonać naszyjnik w tej technice.

Co Ci będzie potrzebne:
Sznurek pleciony do sutaszu
Kaboszon
Koraliki
Nić jubilerska
Cienka igła
Filc w arkuszach
Klej
Sznurek skręcany
Zapięcie

Na początku odmierz i odetnij sznurki– potrzebujesz ok 25cm z każdego koloru. Następnie nawlecz nitkę na igłę, a na końcu zawiąż supełek. Teraz przyłóż kaboszon do sznurków i wyznacz miejsce szycia. Wbij igłę w równo ułożone sznurki. Sznurek do sutaszu jest tak skonstruowany, że szycie przechodzi dokładnie przez jego środek. Tam Wbij igłę i równo szyj jedynie w miejscu rowka. Cały czas przymierzaj kaboszon i układaj sznurki pod jego kształt. Pamiętaj by robić to powoli i dokładnie.
Nie dopuść by żaden ze sznurków się pofałdował.
Następnie zszyj sznurki razem tak by utworzyło się kółko. Przeszyj sznurki kilka razy, trzymając kaboszon w środku. Żeby ukryć widoczną dziurkę wszyj niewielki koralik wielkości niewielkiej przerwy. Zszyj teraz wszystkie sznurki razem ok 3-4mm w górę. Pamiętaj by w tym kroku być dokładnym.
Teraz zszyj 4 sznurki z jednej strony i nawlecz koralik na żyłkę i przyszyj do środka. Przeszyj z powrotem tak by koralik był dobrze przymocowany. Jeśli koralik jest już przymocowany to zszyj dalej 4 sznurki tak, żeby objęły całą kulkę. Podwiń pod lewą stronę sznurki i wbij się od spodu. Na koniec przeszyj sznurki parę razy na tzw. „okrętkę” i odetnij zbędne sznurki.
 Źródło: http://blog.pasart.pl/
1

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

16

17

18

19

 

20

21

25

27

28